[ZDJĘCIA] VIII Zawody w Ratownictwie w ramach KPP Golina – Witaszyce 2022

Wczoraj (03.09.2021r) na terenie Goliny, Zakrzewa oraz Witaszyc odbyły się VIII Zawody w Ratownictwie w ramach KPP. W zawodach wystartowało łącznie 17 ekip z całej polski, którzy musieli zmierzyć się z 10 zadaniami.  Organizatorami zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie oraz w Witaszycach a przy organizacji współpracowała z nimi Komenda Powiatowa PSP w Jarocinie jak również OSP Zakrzew, OSP Żerniki oraz po raz pierwszy OSP Chrzan. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął poseł Jan Mosiński jak również Gmina Jarocin oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Zadanie 1

Zdarzenie masowe – młodzież na imprezę, 7 osób poszkodowanych, zadanie polegało na przeprowadzeniu segregacji poszkodowanych przez każdego zawodnika oddzielnie.

Zadanie 2

Zabawa dzieci na trampolinie (rodzeństwo). Jedna osoba pod trampoliną z ranami ciętymi nogi i ręki a druga przestraszona na trampolinie.

Zadanie 3

Na pasiece pośród uli znajduje się nastolatek w stroju pszczelarza, został kilkukrotnie pokąsany przez pszczoły

Zadanie 4

Podczas montażu lampy ogrodowej mężczyzna został porażony prądem. Świadek zdarzenia w szoku, nie wyłączył prądu, próbował odciągnąć poszkodowanego od przewodu elektrycznego.

Zadanie 5

Na mężczyznę przewróciły się drzwi (uraz miednicy).

Zadanie 6

Podczas przelewania łatwopalnych substancji doszło do wybuchu w piwnicy budynku wielorodzinnego. 2 poszkodowanych poparzonych.

Zadanie 7

Podczas prac gospodarczych dziecko (lat 12-13) zostaje przygniecione balotem słomy z urazem klatki piersiowej i złamaniem ręki.

Zadanie 8

Podczas prac remontowych na poddaszu mężczyzna doznał napadu drgawek. W miejscu zdarzenia widoczne butelki po alkoholu, mała imprezka oraz kompani w stanie upojenia – wszyscy są pracownikami firmy budowlanej. Po jakimś czasie pojawia się inwestor, który bardzo zdenerwował się całą sytuacją, zgłasza ucisk po prawej stronie klatki piersiowej, nie promieniujący, miejscowy.

Zadanie 9

Podczas prac remontowych na rusztowaniu doszło do całkowitej amputacji lewej dłoni szlifierką kątową, odłamek tarczy wbił się w oko.

Zadanie 10

W blaszanym garażu znaleziono mężczyznę w samochodzie z uruchomionym silnikiem. Nieprzytomny z zatrzymanym krążeniem. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz.

Z terenu powiatu jarocińskiego w rywalizacji udział wzięło OSP Mieszków oraz dwie drużyny z OSP Racendów.

Podium zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce: Reckitt Benckiser I z Nowego Dworu Mazowieckiego

II miejsce: OSP GRS Starówka

III miejsce: Fundacja Pomoc Maltańska Maltańska Służba Medyczna Oddział Kęty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *