Pokazy strażaków podczas gminnych dożynek w Jarocinie

Dziś podczas gminnego święta plonów który odbył się na polanie przed Pałacem Radolińskich. Swoje umiejętności zaprezentowali strażacy oraz młodzi adepci z dziecięcych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu Gminy Jarocin. Podczas imprezy odbył się również zbiórka Pieniężna na rehabilitację Macieja Kaliszaka – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie jak również Komendanta Gminnego OSP w Jarocinie.

OSP Jarocin wraz z OSP Mieszków zaprezentowali ewakuację poszkodowanego przy użyciu technik linowych wraz z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

OSP Radlin wykonał pokaz podawania wody przy pomocy sikawki konnej z około 1920 roku.

OSP Witaszyce wraz z OSP Mieszków wykonali pokaz ratownictwa technicznego przy użyciu sprzętu hydraulicznego wraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

DDP i MDP Jołkipołki z OSP Golina wykonały pokaz gaśniczy oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.

OSP Potarzyca zademonstrowała działanie systemu podawania piany sprężonej CAFS.

DDP i MDP z OSP Cielcza wykonały pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej z zadymionego budynku mieszkalnego wraz z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy, gaszenia pożaru sadzy w kominie. Drugim pokazem było udrażnianie zatarasowanej drogi przez powalony konar drzewa.

Na stawie w parku ochotnicy z Wilkowyi zwodowali łódź ratowniczą a przez cały okres trwania imprezy chętni mogli się zapoznać z jej możliwościami.