Kolejne pożary lasów Czy w gminie Jarocin grasuje podpalacz?

Do kolejnych dwóch groźnych pożarów lasu doszło w niedzielne popołudnie około godziny 14 pomiędzy Wilkowyją a Łuszczanowem. W pierwszym pożarze las palił się w 4 miejscach oddalonych od siebie kilkadziesiąt metrów. Łączna powierzchnia pożaru wyniosła około 250m2.

Gdy strażacy kończyli działania przy pierwszym zdarzeniu otrzymali zgłoszenie o drugim pożarze w odległości kilkuset metrów. Pierwsze działania na miejscu zdarzenia podjęli policjanci, którzy udawali się do pierwszego zdarzenia. Przy pomocy gaśnicy proszkowej stłumili wstępnie płomienie.  Po kilku minutach na miejsce dojechały zastępy straży pożarnej które dogasiły palącą się ściółkę leśną. Ogniem objęte było około 100m2.

W działaniach udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie jak również po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie oraz Wilkowyi.

Nie są to jedyne pożary dzisiejszego dnia również przed południem palił się las pomiędzy Cielcza a Wilkowyją. Najprawdopodobną przyczyną wszystkich pożarów jest podpalenie.