Zderzenie samochodu osobowego z wozem strażackim. Jeden z kierowców uciekł z miejsca zdarzenia.

Na skrzyżowaniu w Klęce doszło od zderzenia osobowego Seata z wozem miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Bezpośrednio po zdarzeniu kierujący pojazdem strażackim oddalił się z miejsca zdarzenia.

Około godziny 17.15 dyżurny średzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Klęka na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Jarocinem, a Środą Wielkopolską. Policjanci ustalili, że zderzył się wóz strażacki z lokalnej jednostki OSP Klęka oraz samochód osobowy marki Seat. Wóz strażacki wjechał jako pojazd uprzywilejowany na skrzyżowaniu przy zapalonym czerwonym świetle. Uderzył w prawidłowo jadącego seata. Kierowca wozu strażackiego oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili miejsce gdzie przebywa. W chwili badania alkomat wykazał że w jego organizmie znajduje się niecały promil alkoholu. Trzy osoby podróżujące seatem zostały zaopatrzone przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagali transportu do szpitala. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo do zakończenia oględzin przez policjantów. 57-letni kierowca z wozu OSP jest w dyspozycji policjantów i są prowadzone z nim czynności – relacjonuje st.asp. Edyta Kwietniewska rzecznik prasowy średzkiej policji.

W działaniach na miejscu zdarzenia oprócz policjantów udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej oraz Ochotnicy z Klęki oraz Nowego Miasta nad Wartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.