Wypadek motocyklisty. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR`u

Przed godziną 15 na skrzyżowaniu w Żerkowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili jarocińscy policjanci.

Jak informuje st.asp Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy jarocińskiej policji – Mieszkanka gminy Jarocin, kierując Oplem Zafira zignorowała znak STOP i jadąc od Żółkowa wjechała na skrzyżowanie z drogą prowadząca z Jarocina w kierunku Raszew. Niestety w tym samym momencie na skrzyżowanie wjechał swoim motocyklem 52-letni mieszkaniec gminy Żerków. W wyniku zderzenia obu pojazdów motocykl się przewrócił, Opel wjechał natomiast do rowu.  Chwilę później na zdarzeniu pojawili się policjanci „patrolówki”. Widząc, że leżący na ziemi motocyklista obfici krwawi, a kask i jego zapięcie uniemożliwiają mu oddychanie, natychmiast przystąpili do udzieleni mu pierwszej pomocy. Policjanci poluzowali zapięcie, ułożyli mężczyznę w bezpiecznej pozycji i sprawdzali jego stan do czasu pojawienia się na miejscy wykwalifikowanych służb medycznych. 52-latek jeszcze przed przylotem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego odzyskał przytomność.

Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Kaliszu. W usuwaniu skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *