Śmiertelne zderzenie dwóch samochodów osobowych.

1 osoba zginęła a 3 osoby trafiły do szpitali po zderzeniu Mercedesa i Kii na drodze Żerków – Chrzan. Na miejscu zdarzenia prócz zastępów straży pożarnej pracowały załogi policji, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Siła zderzenia była ogromna. Części rozbitych pojazdów rozrzucone były w promieniu kilkudziesięciu metrów. O życie kierowcy Mercedesa walczono kilkadziesiąt minut. Niestety lekarz będący na miejscu stwierdził zgon. Do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim śmigłowcem przetransportowano 5 – letniego pasażera Kii. Do szpitala w Jarocinie trafił kierowca oraz pasażerka Kii.

Z informacji uzyskanych od rzecznika jarocińskiej policji st.asp Agnieszki Zaworskiej wynika, że – Kierujący Mercedesem W202 56 – letni mieszkaniec gminy Żerków z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas, zderzył się z jadącą z przeciwka Kia Cee`d, uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się w polu. Kią podróżowały 3 osoby –  61- letni mężczyzna, 58 – letnia kobieta oraz 5 – letnie dziecko mieszkańcy powiatu śremskiego. Kierujący Mercedesem zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia.

Droga w miejscu zdarzenia zablokowana była przez prawie 4 godziny. Na czas czynności wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.