Fabianów – Ciężarówka wjechała w budynek mieszkalny

Przed 8 rano w Fabianowie (gm. Dobrzyca) samochód ciężarowy staranował ogrodzenie i uderzył w budynek mieszkalny. Uderzenie było na tyle silne, że ściana frontowa częściowo się rozpadała. Uszkodzone zostało również przyłącze energetyczne do budynku.

W momencie zderzenia w budynku przebywała 1 osoba. Na szczęście nie ucierpiała w zdarzeniu. Jak informuje st. asp. Monika Kołaska z pleszewskiej policji – 50-letni kierowca z powiatu wolsztyńskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Pomocy medycznej nie wymaga także kierowca. Wyszedł z pojazdu o własnych siłach. W budynku łącznie mieszkają cztery osoby. Trwają działania strażaków. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie energetyczne informuje asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy PSP w Pleszewie.

Z uwagi na uszkodzenia budynku na miejsce zdarzenia przyjedzie również Inspektor Nadzoru Budowlanego który oceni uszkodzenia. Dla rodziny szykowany jest lokal zastępczy, budynek nie nadaje się, póki co do zamieszkania