Jarocin112

Fabianów – Ciężarówka wjechała w budynek mieszkalny

Przed 8 rano w Fabianowie (gm. Dobrzyca) samochód ciężarowy staranował ogrodzenie i uderzył w budynek mieszkalny. Uderzenie było na tyle silne, że ściana frontowa częściowo się rozpadała. Uszkodzone zostało również przyłącze energetyczne do budynku.

W momencie zderzenia w budynku przebywała 1 osoba. Na szczęście nie ucierpiała w zdarzeniu. Jak informuje st. asp. Monika Kołaska z pleszewskiej policji – 50-letni kierowca z powiatu wolsztyńskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Pomocy medycznej nie wymaga także kierowca. Wyszedł z pojazdu o własnych siłach. W budynku łącznie mieszkają cztery osoby. Trwają działania strażaków. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie energetyczne informuje asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy PSP w Pleszewie.

Z uwagi na uszkodzenia budynku na miejsce zdarzenia przyjedzie również Inspektor Nadzoru Budowlanego który oceni uszkodzenia. Dla rodziny szykowany jest lokal zastępczy, budynek nie nadaje się, póki co do zamieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *