Lubinia Mała – Dwie osoby poniosły śmierć po zderzeniu z drzewem

Dwoje młodych osób poniosło śmierć w wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej 443 pomiędzy Tarcami a Lubinią Małą. Prowadzony przez mężczyznę Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

30 letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego kierujący samochodem marki Volkswagen Passat nie zapanował nad pojazdem po wyjściu z łuku drogi w wyniku czego zjechał do rowu a następnie uderzył w przydrożne drzewa. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca jak również pasażerka 23 letnia mieszkanka gm. Jarocin. – informuje asp. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Około 13.40 dostaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 443 pomiędzy Tarcami a Lubinią Małą. Jest to wypadek drogowy w którym udział brał jeden samochód osobowy. Na miejsce działań zadysponowano 3 zastępy z JRG Jarocin, 2 zastępy z OSP KSRG Racendów oraz po 1 z OSP Wilkowyja oraz OSP KSRG Dobieszczyzna, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do ewakuacji osób poszkodowanych – relacjonuje bryg. Tomasz Krawczyk Komendant Powiatowy PSP w Jarocinie

Droga była zablokowana przez około 3 godziny. A dla podróżujących drogą wojewódzka 443 wyznaczono objazdy.