Dachowanie Forda Kierowca oddalił się z miejsca wypadku

Chwile po godzinie 4 nad ranem służby otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze powiatowej 4192P Kotlin – Sławoszew. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Jarocin, OSP Sławoszew, OSP Kotlin oraz Policję.

Po dojeździe służb na miejsce zdarzenia zastano rozbitego Forda Focusa blokującego całkowicie drogę oraz pasażera, który poinformował o tym, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Strażacy przeszukali pobliski teren, lecz nie natrafili na poszukiwanego mężczyznę.

Pasażer nie odniósł obrażeń i nie wymagał pomocy medyków. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w pobliżu miejsca zdarzenia. Mężczyźnie została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc i został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego który przetransportował go do szpitala.

29-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego kierując Fordem Focusem w stanie nietrzeźwości, jadąc z pasażerem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem, po czym dachował. Mężczyzna oddalił się z miejsce zdarzenia. Badanie kierowcy alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Na czas działań służb ruch na drodze był wstrzymany.