Dwa zdarzenia na drogach powiatu jarocińskiego

We wtorkowe popołudnie na drogach powiatu jarocińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W wyniku zdarzeń jedna osoba trafiła do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 17.30 na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z Aleją Niepodległości. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, kierujący jednośladem trafił do szpitala w Jarocinie. Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak informuje asp. Karina Migalska-Cepa – zastępca rzecznika prasowego jarocińskiej policji – Kierująca Skodą 33 – letnia mieszkanka gminy Jaraczewo wyjeżdżając z ulicy Dworcowej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu motocyklem Yamaha 41- letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin. Kierujący jednośladem poruszał się Aleją Niepodległości w kierunku ulicy Poznańskiej. Policjanci wykonali na miejscu wszystkie czynności celem ustalenia okoliczności zdarzenia.

Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną 18 w Górze na drodze krajowej nr 12. Kierujący samochodem osobowym marki Audi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał do rowu oraz dachował. Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.