Ford w rowie Finał niezatrzymania się do kontroli drogowej

Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały dzisiejszego wieczoru na drodze Chrzan – Żerków, gdzie do rowu wpadł samochód osobowy. Okoliczności zdarzenia są dość zaskakujące.

Około godziny 19.20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Chrzan prowadzili kontrolę prędkości w terenie zabudowanym. W ich kierunku podążał szybko jadący Ford Mondeo pomiar jego prędkości wykazał 87 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h dodatkowo kierujący wyprzedzał inny pojazd w obrębie miejsca przejścia dla pieszych. Policjanci dali kierującemu sygnał, do zatrzymania który został przez niego zignorowany. Po około 100 metrach kierujący zjechał na pobocze uszkadzając wjazd na posesję i wjechał do rowu.

Badanie alkomatem wykazało, że 22 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego był trzeźwy. Nie umiał wytłumaczyć, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Zostały na niego nałożone 3 mandaty karne za przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz za spowodowanie kolizji na łączną kwotę 3800 zł otrzymał również 34 punkty karne. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy a za niezatrzymanie się do kontroli będzie odpowiadać przed sądem.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *