Auto uderzyło w drzewo 1 osoba zginęła na miejscu

Około 12.40 na drodze Golina – Zakrzew doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący Fordem uderzył w przydrożne drzewo. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Do szpitala została przewieziona pasażerka Forda.

Mężczyzna, kierując samochodem marki Ford C-max, jadąc w kierunku Goliny, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo reanimacji 29-latek zmarł. Do szpitala przewieziona została 29-letnia pasażerka samochodu. – Informuje asp. Sztab. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Siła uderzenia była ogromna. Elementy pojazdu były rozrzucone w promieniu kilku metrów. Siłą zderzenia z pojazdu został wyrwany silnik. By uwolnić zakleszczonego kierowcę konieczne było użycie przez strażaków narzędzi hydraulicznych.

Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie, dwa zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz prokurator.