Śmiertelne zderzenie z kombajnem

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło kilka minut przed północą na drodze Panienka – Chwałkowo Kościelne. W wyniku zderzenia Opla Vectry z kombajnem jedna osoba zginęła na miejscu.

Jak informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy jarocińskiej policji – 39 – letni obywatel Gruzji zamieszkujący na terenie powiatu średzkiego kierując Oplem Vectrą z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z kombajnem marki Case. W wyniku zderzenia kierujący Oplem zginął na miejscu. Dodatkowo mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kombajn prowadził 49 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna był trzeźwy oraz posiadał uprawnienia do prowadzenia kombajnu.

Dodatkowo funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę pojazdu, który pierwotnie stał w pobliżu miejsca zdarzenia po czym odjechał i po chwili powrócił na miejsce zdarzenia. Okazało się, że kierujący obywatel Gruzji zamieszkujący na terenie powiatu jarocińskiego jest nie trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany.

Na miejscu zdarzenia pracowały 3 zastępy z JRG Jarocin, 1 zastęp z OSP Góra, 1 zastęp z OSP Jaraczewo, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Droga była zablokowana przez ponad 4 godziny.