Drzewo spadło przed jadące auto osobowe

Głęboki niż atlantycki Nadia daje o sobie znać nad powiatem jarocińskim. Strażacy wyjeżdżali już do kilku zdarzeń związanych z wietrzną pogodą.

W Ludwinowie ściągali m.in. opakowanie typu Big-Bag który zawisło na liniach wysokiego napięcia.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze Golina – Zakrzew, gdzie przed jadące drogą auto spadło drzewo. Niestety kierująca nie zdążyła wyhamować i w nie uderzyła. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń. Na miejscu interweniował zastęp z OSP Golina oraz policyjny patrol.

Prognozuje się wystąpienie bardzo gwałtownego wiatru o klasyfikacji wichury, o średniej prędkości od 40 km/h do 47 km/h, w porywach do 90 km/h. W centralnej i południowej części województwa do 95 – 100 km/h. Wiatr z kierunku zachodniego.
Najwyższe prędkości w porywie wiatr będzie osiągał jutro (30.01.2022r) rano oraz w pierwszej części dnia.
Dodatkowo w trakcie obowiązywania ostrzeżenia będą występować słabe przelotne opady deszczu.

Za bardzo dynamiczną pogodę będzie odpowiedzialny głęboki niż atlantycki NADIA, który wraz z systemem frontów atmosferycznym przyniesie nam załamania pogody.
Sąsiedztwo ulokowanego na północ od naszego kraju (Szwecja, centralny Bałtyk) niżowego tworu barycznego wytworzy sporą różnicę ciśnienia atmosferycznego (gradient baryczny), która przyczyni się do wzrostu prędkości wiatru. Ciśnienie w naszym regionie od soboty do niedzieli spadnie o 30hPa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *