Jarocin112

[AKTUALIZACJA]Strażacy walczą z skutkami burzy nad Jarocinem

 

Zalane ulice, posesje, parkingi, piwnice oraz garaże podziemne to skutki burzy jaka przeszła dzisiejszego popołudnia nad Jarocinem. Na terenie miasta interweniowały zastępy strażaków z terenu gminy Jarocin oraz gminy Jaraczewo.

Zalane zostały m.in. garaże podziemne w blokach mieszkalnych przy ulicy Rzeczypospolitej, ulica Wodna wraz z parkingiem pobliskiej restauracji. Wysoka woda utrudniała opuszczenie lokalu przez klientów. Wysoka woda zebrała się również pod wiaduktami na ulicy Alei Niepodległości. Jeden z pojazdów który próbował przejechać przez zalaną drogę został unieruchomiony. Konieczne było wezwanie na miejsce pomocy drogowej która wyciągała pojazd z wodnej pułapki.

Burza nie oszczędziła też odbywającego się w mieście muzycznego festiwalu. Zastępy zabezpieczające imprezę również podejmowały działania w zakresie pompowania wody z zalanego pola namiotowego.

Działania strażaków trwały do późnych godzin wieczornych.

AKTUALIZACJA [18.07.2021 11.00]

Po wczorajszej burzy która przeszła nad Jarocinem dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odebrał ponad 30 zgłoszeń o zalanych piwnicach, ulicach, garaży oraz powalonych drzewach. Dzisiejszego poranka również zastęp z OSP Jarocin interweniował w parku miejskim gdzie zalany został amfiteatr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *