Numer alarmowy 998 będzie odbierany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Już nie długo numer alarmowy 998 który dotychczasowo jest odbierany w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie będzie odbierany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W dniach od 1 do 5 i od 8 do 15 lutego przeprowadzono pilotażowe przełączenie numeru alarmowego w województwach podlaskim i lubelskim. Przełączenie objęło 24 stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej, które przyjmowały zgłoszenia z 331 gmin.

Jak informuje Komenda Główna PSP, w trakcie przełączania pilotażowego w województwach podlaskim i lubelskim, nie odnotowano żadnych poważnych problemów i kolejne przełączenia będą następować sukcesywnie do końca roku.

Jak informuje portal Remiza przełączenie numeru 998 do CPR planowane jest w województwie Wielkopolskim na miesiąc Październik 2021 roku. Oznacza to, że dzwoniąc z terenu powiatu jarocińskiego na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je w formie formatki elektronicznej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Nie oficjalnie wiadomo ,że przełączenia numeru alarmowego do CPR mają się rozpocząć 15 października i potrwać do 23 października.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.