Jarocin112

Kolizja z latarnią zakończona policyjnym pościgiem

Policyjnym pościgiem zakończyła się kolizja osobowego Mercedesa z latarnią uliczną do jakiej doszło wczoraj około godziny 21.40 na ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie.

Wczoraj około godziny 21.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu latarni ulicznej na ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie. Również w tym samym czasie wpłynęło do nas zgłoszenie o uszkodzonym Mercedesie, który porusza się w kierunku Kotlina i może być sprawcą uszkodzenia latarni. Policjanci z wydziału ruchu drogowego niezwłocznie udali się w pościg za wskazanym samochodem. Dzięki pomocy innych kierowców pojazd udało się zlokalizować i zatrzymać w Kotlinie na ulicy Parkowej. Na miejscu potwierdzono, że zatrzymany pojazd brał udział w zdarzeniu na terenie Jarocina. Za jego kierownicą siedział 30 – letni obywatel Uzbekistanu zamieszkujący na terenie gminy Kotlin. Mężczyzna nie posiadał również uprawień do kierowania pojazdem. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został on zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje. – relacjonuje st.asp. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Na miejscu zdarzenia w Jarocinie interweniował również zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie który uprzątnął miejsce zdarzenia oraz zneutralizował wycieki płynów eksploatacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *