Galew – Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu w Galewie (powiat pleszewski) doszło dziś – 6 maja do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Na miejsce zdarzenia skierowano służby ratunkowe z trzech powiatów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że, kierująca Fordem Focusem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dostawczemu Iveco i doszło do zderzenia obu pojazdów. W wyniku zderzenia kierująca Fordem została zakleszczona w pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunęli zablokowane drzwi i ewakuowali poszkodowaną poza rozbity pojazd. Kierującą przetransportowano do szpitala w Pleszewie. Kierujący autem dostawczym nie odniósł obrażeń.

Do działań zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej.  Po 1 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie i Jarocinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Galewie i Golinie oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy. Dodatkowo do działań skierowano zespół ratownictwa medycznego z Koźmina Wielkopolskiego oraz Patrol Policji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *