Wyposażenie jarocińskiej komendy w lekki pojazd specjalny rozpoznawczo – ratowniczy

W bieżącym roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jarocinie pozyskali lekki samochód specjalny rozpoznawczo – ratowniczy. Decyzję o przekazaniu pojazdu podjął st. bryg. Dariusz Matczak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP w Poznaniu.

Wyposażenie komendy w lekki pojazd specjalny rozpoznawczo – ratowniczy pozwoliło zrealizować wytyczne zawarte w obowiązującym normatywie wyposażenia w pojazdy i sprzęt dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Pojazd wcześniej użytkowany był przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Koninie. Przeznaczony jest do szybkiego dotarcia ratowników na miejsce działań w celu przeprowadzenia rozpoznania oraz sprawnego przekazywania informacji o bieżącej sytuacji. Samochód zabudowany jest w wersji Pickup – jego funkcjonalność pozwala na wykorzystanie pojazdu jako stanowisko dowodzenia. Podstawą zabudowy jest podwozie Toyota Hilux z napędem 4×4, co umożliwia sprawne przemieszczanie się również w trudnym terenie. Dodatkowo pojazd wyposażono w wyciągarkę napędzaną silnikiem elektrycznym. Samochód może być wykorzystany także do dostarczenia dodatkowego wyposażenia ratowniczego umieszczonego w przedziale bagażowo-sprzętowym oraz holowania przyczepy.

Tekst: KP PSP JAROCIN

Foto: Jarocin112

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *