[AKTUALIZACJA][ZDJĘCIA]Strażacy pomogli w dostawie tlenu dla jarocińskiego szpitala

Dziś w godzinach popołudniowych do jarocińskiego szpitala dotarła dostawa tlenu medycznego. Niby nic niezwykłego, gdyż tlen jest najczęściej podawanym lekiem w szpitalach. Tym razem transportem tego leku zajęli się strażacy  z Poznania a pomocy w jego rozładunku udzielili strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie.

Do szpitala dostarczono ponad 20 butli tlenu o pojemności 6.4m3. Nieoficjalnie wiadomo, że transport był związany z zapotrzebowaniem na tlen przez oddział covidowy który ponownie kilka dni temu został otwarty w jarocińskiej lecznicy.

[AKTUALIZACJA 28.03.2021]

Dziś wieczorem kolejna strażacka dostawa tlenu dotarła do szpitala Jarocinie. Tym razem dostawa dotarła z kaliskiego banku tlenowego. Z informacji zamieszczonych na stronie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu wynika, że banki tlenowe zostały utworzone celem zabezpieczenia zapasów tlenu niezbędnego w procesie tlenoterapii prowadzonej przez szpitale, przedmiotowe magazyny działają w obiektach jednostek ratowniczo-gaśniczych w Poznaniu, Kaliszu, Lesznie i Trzciance. Każdy bank to zapas min. 50 butli tlenu do awaryjnego wykorzystania np. w sytuacji, gdy zasoby tlenowe placówek medycznych ulegną wyczerpaniu przy znaczącym wzroście zachorowań na Covid19.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.