Jarocin112

Jarocin – Zderzenie pociągu osobowego z samochodem dostawczym

O wielkim szczęściu może mówić kierowca dostawczego Iveco który zderzył się dziś rano z pociągiem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zlokalizowanym na ulicy Wybudowanej w Jarocinie.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 5. W zdarzeniu brał udział pociąg Kolei Wielkopolskich KW 77827 relacji Krotoszyn – Poznań Główny. W wyniku zdarzenia poważnie uszkodzony został samochód dostawczy a z jego podwozia odpadła skrzynia ładunkowa. Dla pasażerów pociągu wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja oraz kolejowa komisja wypadkowa.

[Aktualizacja 09:40]

Policja podała ustalenia z miejsca zdarzenia – Kierujący samochodem dostawczym marki IVECO mieszkaniec gminy Jarocin wjeżdżając na przejazd kolejowy nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Sprawca został ukarany mandatem karnym. – informuje st. Asp. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Informacje podała również straż pożarna – 14 września o godzinie 6.38 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu busa z pociągiem osobowym na ul. Wybudowanej w Jarocinie. Dyżurny zadysponował 2 zastępy z JRG Jarocin. Na miejscu okazało się, że w wyniku zderzenia dostawczy bus przewrócił się na bok blokując torowisko. Kierowca nie uskarżał się na dolegliwości. Pociągiem osobowym podróżowały 24 osoby, nikt nie został ranny. Wszystkich przetransportowano na dworzec kolejowy w Jarocinie. Do zderzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym na przecięciu linii kolejowej nr 281 (w kierunku Wrocławia) oraz ulicy Wybudowanej – relacjonuje mł. kpt. Mariusz Banaszak – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *