Samochód osobowy z lawetą uderzył w drzewo

Około godziny 14 na drodze Żerków – Chrzan doszło tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki BMW uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo wysiłku medyków mężczyzna zmarł.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy straży pożarnej z JRG Jarocin, OSP Chrzan, OSP Żerków oraz OSP Ludwinów. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się ochotnicy z Chrzana. Druhowie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej oraz ewakuowali poza pojazd. W trakcie badania urazowego stwierdzono brak czynności życiowych poszkodowanego, strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Strażacy wspierani przez zespół ratownictwa medycznego z Jarocina oraz załogę Ratownika 21 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przez ponad 40 minut walczyli o życie mężczyzny. Niestety lekarz LPR`u stwierdził zgon.

Mężczyzna, kierując samochodem marki BMW z lawetą, na której znajdował się również samochód osobowy marki BMW, jadąc w kierunku Chrzana, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi, gdzie po uderzeniu w drzewo auto wróciło na drogę, przejechało na przeciwległy jej pas i po wjechaniu na pobocze uderzyło w rosnące tam drzewo. Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Jarocinie prowadzą czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Przez prawie 5 godzin droga była zablokowana.

 

Aktualizacja [20.45]

Kierujący to 29 – letni mieszkaniec pow. Włocławskiego