Zderzenie osobówki z ciężarówką 1 osoba nie żyje 3 zostały ranne

1 osoba zginęła a 3 zostały ranne w wyniku zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na początku obwodnicy Jarocina w miejscowości Wolica Pusta (powiat średzki). Krajowa jedenastka była zablokowana przez kilka godzin.

Z numeru alarmowego 112 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wolica Pusta. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG Środa Wielkopolska oraz po jednym z JRG Jarocin, OSP Mieszków OSP Nowe Miasto nad Wartą oraz OSP Klęka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy w pierwszej fazie akcji przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Żeby uwolnić poszkodowanych trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych. Pojazdem podróżowały 3 osoby dorosłe ,1 dziecko oraz dwa psy. Na miejscu zdarzenia zmarł kierujący pojazdem osobowym oraz jeden z przewożonych psów. – relacjonuje kpt. Daniel Pawłowski – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej.

Najciężej poszkodowana pasażerkę Opla przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Kaliszu. Pozostali pasażerowie kobieta oraz dziecko trafili do szpitali w Puszczykowie oraz Łodzi.

Kierowca ciężarówki podróżował od strony Jarocina, a kierowca osobowego opla od strony Środy Wielkopolskiej. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 58-latek.  – informuje asp. sztab. Michał Szymurski, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskim.