Porzucone beczki na terenie prywatnego gospodarstwa

Porzucone beczki z nieznaną substancją odkryto dziś na jednym z gospodarstw w Elżbietowie (powiat średzki, gm. Nowe Miasto nad Wartą) o znalezisku powiadomiona została Państwowa Straż Pożarna.

W pierwszej fazie do działań zadysponowano 1 zastęp z JRG Środa Wielkopolska oraz 1 zastęp z OSP Klęka. Po dotarciu na miejsce wskazane w zgłoszeniu potwierdzono znalezisko.

Jak informuje kpt. Daniel Pawłowski dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej – O godzinie 15.54 otrzymaliśmy wezwanie o porzuconych beczkach z nieznaną substancja w miejscowości Elżbietów. Początkowo do działań zadysponowano po 1 zastępie z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz OSP Klęka. W dalszej fazie działań do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 6 w Poznaniu która na miejsce przybyła 4 zastępami. Działania podjęte na miejscu zdarzenia skierowane były w celu próby identyfikacji substancji znajdującej się w beczkach. W wyniku działań grupy ratownictwa chemiczno – ekologicznego ustalono że w około 50 beczkach znajdują się substancję do produkcji tworzyw sztucznych. Beczki rozmiarowo są w przedziale od 2 do 200 kilogramów.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Inspektorzy Ochrony Środowiska jak i również Technik Kryminalistyki. Na miejsce przybył również zastępca gminy Nowe Miasto nad Wartą pan Wiesław Schreiber