Jarocin112

Porzucone beczki na terenie prywatnego gospodarstwa

Porzucone beczki z nieznaną substancją odkryto dziś na jednym z gospodarstw w Elżbietowie (powiat średzki, gm. Nowe Miasto nad Wartą) o znalezisku powiadomiona została Państwowa Straż Pożarna.

W pierwszej fazie do działań zadysponowano 1 zastęp z JRG Środa Wielkopolska oraz 1 zastęp z OSP Klęka. Po dotarciu na miejsce wskazane w zgłoszeniu potwierdzono znalezisko.

Jak informuje kpt. Daniel Pawłowski dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej – O godzinie 15.54 otrzymaliśmy wezwanie o porzuconych beczkach z nieznaną substancja w miejscowości Elżbietów. Początkowo do działań zadysponowano po 1 zastępie z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz OSP Klęka. W dalszej fazie działań do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 6 w Poznaniu która na miejsce przybyła 4 zastępami. Działania podjęte na miejscu zdarzenia skierowane były w celu próby identyfikacji substancji znajdującej się w beczkach. W wyniku działań grupy ratownictwa chemiczno – ekologicznego ustalono że w około 50 beczkach znajdują się substancję do produkcji tworzyw sztucznych. Beczki rozmiarowo są w przedziale od 2 do 200 kilogramów.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Inspektorzy Ochrony Środowiska jak i również Technik Kryminalistyki. Na miejsce przybył również zastępca gminy Nowe Miasto nad Wartą pan Wiesław Schreiber

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *