W poniedziałek, tuż przed godziną 21:00, doszło do pożaru w budynku dawnego domu socjalnego w Witaszycach, Ogień pojawił się na scenie w dawnej sali bankietowej
Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki. W akcji gaśniczej udział wzięły dwa zastępy z JRG Jarocin, dwa zastępy z OSP Witaszyce, dwa zastępy z OSP Jarocin oraz jeden zastęp z OSP Zakrzew. Strażacy sprawnie opanowali sytuację, nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe części obiektu. Działania gaśnicze trwały blisko dwie godziny i zakończyły się całkowitym ugaszeniem pożaru oraz przewietrzeniem pomieszczeń.
Na szczęście w momencie zdarzenia budynek był pusty i nikt nie ucierpiał. Spaleniu uległa scena oraz elementy wyposażenia sali. Wstępnie jako prawdopodobną przyczynę pożaru wskazuje się zaprószenie ognia przez osoby nieznane. Dokładne okoliczności zdarzenia będą przedmiotem dalszego dochodzenia prowadzonego przez policję.